287 raste me  COVID-19 gjithsej 60.218, shëruar 52.437, vdekur 1.498

287 raste me COVID-19 gjithsej 60.218, shëruar 52.437, vdekur 1.498

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrijetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 31.01.2021. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me...
Hoti nderon figurën e heroit Zahir Pajaziti

Hoti nderon figurën e heroit Zahir Pajaziti

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurora lulesh tek shtatorja e heroit Zahir Pajaziti në Prishtinë, në 24- vjetorin e rënies së tij. “Sot nderojmë kontributin e Zahir Pajazitit dhe të gjithë...
285 raste me COVID-19 gjithsej 59.93, shëruar 52.208, vdekur 1.492

285 raste me COVID-19 gjithsej 59.93, shëruar 52.208, vdekur 1.492

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrijetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 30.01.2021. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me...
Reshjet e orëve të fundit rëndojnë situatën me vërshimet

Reshjet e orëve të fundit rëndojnë situatën me vërshimet

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti është njoftuar nga Qendra e Situatave e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, se është duke e përcjellë nga afër gjendjen në teren, pas reshjeve të orëve të fundit që kanë rënë mbi vendin tonë. Sipas këtij...