Qeveria miratoi kornizën afatmesme të shpenzimeve për vitet 2022-2024

Qeveria miratoi kornizën afatmesme të shpenzimeve për vitet 2022-2024

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, ka mbajtur mbledhjen e 10-të të rregullt, në të cilën ka miratuar Kornizën Afatmesme të Shpenzimeve për vitet 2022-2024, një koncept dokument si dhe vendime të tjera nga fushat e përgjegjësive...
Konjufca: Të rënët shkruan historinë me pushkë dhe sakrificë

Konjufca: Të rënët shkruan historinë me pushkë dhe sakrificë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, sot bëri homazhe dhe vendosi lule pranë kompleksit memorial në Vërboc dhe Shtuticë të Drenasit, në nderim të mbi 170 shqip​tarëve të vrarë e masakruar nga forcat ushtarake e policore serbe. Gjatë homazheve, i pari i...
202 raste me COVID-19 gjithsej 105.188, shëruar 94.174, vdekur 2.173

202 raste me COVID-19 gjithsej 105.188, shëruar 94.174, vdekur 2.173

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 30.04.2021 Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...